Sme jednou z najstarších reštaurácií v Košiciach s mystickou útulnou atmosférou so secesnými svetlíkmi a vitrážami

Reštaurácia je ocenená  v TREND Top.

Rezervácie:

+421 948 876 671

Najstaršia reštaurácia v Košiciach s mystickou atmosférou so secesnými svetlíkmi a vitrážami

Reštaurácia sa nachádza od roku 1910 v centre Košíc, v pôvodne meštianskom dome z raného 14. storočia, ktorý je štátnou kultúrnou pamiatkou. Obnovený pôvodný reštauračný mobiliár, olejomaľby dvanástich apoštolov, secesné svetlíky a vitráže, dobové svietidlá a doplnky, hodnotné starožitnosti a navyše kvalitný servis v klimatizovanom prostredí dekorujú obľúbené miesto košických gurmánov už od roku 1910. Úspech reštaurácie je založený na skĺbení európskej a slovenskej kuchyne prezentovanej ako špeciality jednotlivých apoštolov.

Svojou kapacitou 70 miest a garanciou príjemného súkromia je ideálnym miestom pre menšie firemné akcie, oslavy, svadby, promócie. Do tohoto útulného, históriou dýchajúceho prostredia vám doporučujeme prísť a stráviť príjemné chvíle pri výbornom jedle a víne zo širokej domácej a medzinárodnej ponuky.

Bola založená s motívom poslednej večere Pána, ktorá bola jeho posledným pozemským jedlom s učeníkmi. Jedlom so samotným Bohom, niečo priam neuveriteľné .

- prežila I.svetovú vojnu
- prežila pád Rakúsko-Uhorska
- prežila I. Československú republiku
- prežila vojnový Maďarský štát
- prežila II.svetovú vojnu
- prežila socializmus a Československú socialistickú republiku vždy pod názvom 12 apoštolov

Reštaurácia je ocenená  v TREND Top.

 

Vážení hostia a zákazníci, naša reštaurácia bude aj naďalej otvorená, ale na základe nových opatrení krízového štábu z dôvodu šírenia vírusu Covid - 19 bude od štvrtka 15.10.2020 možné vydávať jedlá a nápoje len v exteriéri /terasa/ alebo ich zabaliť so sebou, pričom musí byť v interiéri dodržaná vzdialenosť 1 osoba na 15 štvorcových metrov.

Zároveň Vás žiadame o dodržiavanie ostatných hygienických pravidiel ako je dezinfekcia rúk a nosenie rúšok.

Objednávať jedlá môžete na našom t.č. +421 948 876 671.

Naša reštaurácia bude otvorená do 16:00.

Ďakujeme.

Tím - 12Apoštolov

Pozrieť menu